Změna vnitřní energie

Být vnitřně pořád stejný a čekat, že venku uvidíte změny, je hloupé, ta změna musí vycházet z vás samotných. Tak a teď se mnou bude polovina lidí souhlasit a ta druhá se do mě pustí, že přece není jejich vina, když se k nim ostatní chovají hnusně, využívají je, pomlouvají a já nevím, co všechno ještě. A já vám říkám, že to vaše vina je. A teď máte dvě možnosti. Buď si tohle dočtete a pochopíte nebo se alespoň pokusíte pochopit, což je dobrý začátek nebo zůstanete v pocitu oběti, které neustále někdo ubližuje a která se cítí špatně. Tak co si vyberete?

Pro začátek zmíním, že sama jsem si prošla touhle cestou. Od pocitu oběti, kdy mě pomlouvaly moje vlastní kamarádky, přes změnu prostředí a získání nových přátel + zvýšení sebevědomí, kdy se to začalo hodně zlepšovat (ale pořád to nebylo ono) až po velký kopanec, kdy jsem začala hledat odpovědi a pochopila, že všechno začíná uvnitř mě. Proto si dovoluji o tom takhle mluvit.

Tehdy jsem začala se změnou vnitřního nastavení a funguje to naprosto úžasně. Doslova do pár dnů se dostavily výsledky. Lidé se mnou začali jednat mnohem upřímněji a taky se v mém životě začaly objevovat skvělé příležitosti a situace. Navíc se začala objevovat spousta milých lidí a pořád se to nabaluje jako sněhová koule.

Prodavačky v obchodě jsou na mě milé, i když zákazníka přede mnou naprosto sjely a málem poslaly do horoucích pekel, muži na ulici mě zastavují a zvou na schůzky, což se mi předtím v životě nestalo, v rodině vycházíme mnohem lépe a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho. A přitom se venku nic zásadního nezměnilo, ten svět je pořád stejný. Co se změnilo, jsem já a moje vnitřní nastavení. Změnilo se moje vnímání světa a místo negativních situací a očekávání, co se zase podělá, jsem začala hledat a očekávat to pozitivní a hezké.

Základními kameny k tomu, aby i váš svět byl najednou růžový (nebo modrý, zelený, žlutý… – vyberte si svoji oblíbenou barvu) jsou:

Sebeláska: Na té to stojí a padá. Bez sebelásky to prostě nejde a nikdy nepůjde. Neplést se sebevědomím, vnitřní sílou nebo nedej Vesmír s nafoukaností. Sebeláska je jenom o tom, že stavíte sebe na první místo ve svém životě. Žijete hlavně pro sebe, ne pro ty ostatní. Proč? Protože milovat se je prostě základ všeho a je důležité pochopit, že jak milujete sebe, tak milujete ostatní lidi a jak milujete sebe, tak ostatní lidi milují vás.

Víra: Ať už budete dělat cokoliv, když nebudete věřit, že to vyjde, tak to prostě většinou nevyjde. Je těžké věřit něčemu, když jsme 20, 30 nebo třeba 40 let žili jinak, ale věřte mi, jde to a s tím souvisí další bod a to je…

Trpělivost: Víte, ono se to nestane přes noc. Nemůžete během jediného dne změnit kompletně svoje myšlení a vnímání světa a proto je tak moc důležité vytrvat. Nečekejte, že si jeden večer řeknete, že se milujete a další den vám budou ostatní padat k nohám. Vytrvejte a sledujte ty první vlaštovky jako je například úsměv někoho cizího na ulici a buďte za ně vděční a ono jich postupně přijde víc a víc a bude se to nabalovat právě jako ta sněhová koule.

A ještě poslední věc. Práce na sobě je celoživotní cesta a je právě tak těžká, jak si ji uděláte 🙂

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..