Tipy na snídaně

Ahoj, dneska tady mám tipy na pár mých oblíbených snídaní.

Smoothie

Není na prvním místě proto, že by to byla nejlepší snídaně ze všech ale proto, že je to jedna z nejrychlejších snídaní ze všech. Naházíte ovoce nebo zeleninu do smoothie makeru, zmáčknete tlačítko a je to. Tohle je, v pravém slova smyslu, pětiminutová snídaně. Pro mě je to strašně výhodné, protože ráda spím, často nestíhám a jídlo si večer předem chystám opravdu málokdy.

Proteinová kaše + ovoce

Snídaně, kterou upřednostňuju poslední týden, protože je rychlá, dobrá a teplá. Obecně se říká, že teplé jídlo nás víc uspokojí a ze zkušenosti můžu říct, že je to pravda. A kdo tvrdí, že ovesná kaše je hnusná, rozbředlá a prostě se nedá pozřít (tak jako dřív já), tak vám vzkazuju, že jste prostě ještě nenašli tu pravou a nebo ji neumíte udělat (tak jako dřív já), takže hledejte a zkoušejte dál, ono to jednou přijde.

Müsli + jogurt

A ne jen tak ledajaké müsli, ale Mixit. Nedávno jsem se totiž rozhodla, že už nechci “mysli” ze supermarketu, ale chci si ho udělat sama, chci vědět, co v tom je a Mixit mi v tom skvěle posloužilo. Náš osobní tubus jsme si se ségrou pojmenovaly “Snídaně šampiónů” a konkrétně jsme si vybraly ovesné vločky, sušené jahody a maliny a proteinovou čokoládu (kompromis mezi “Chci tam čokoládu.” a “Ale já to chci zdravé.”). K tomu si dávám jogurt, protože samotné je to trochu suché. Plus malý tip: V Mixit mají nejlepší sušené ovoce ze všech.

Vaječná omeleta

Toho bych se mohla ujíst k prasknutí. Prostě vejce, šunka, sýr a zelenina, to je TOP snídaně. Bohužel v 90 % případů prostě nemám čas na to, si tohle připravit a asi se mi nepovede nikoho přemluvit, aby mi dělal snídaně, ale nastartovat dokáže opravdu skvěle.

Proteinové palačinky (nasladko i naslano)

Když už jsem zmínila Nutrend, tak si to neodpustím ještě jednou, protože jejich směs na proteinové palačinky je bezkonkurenční. Hotové palačinky voní a chutnají stejně jako klasické, akorát mají lepší hodnoty a taky při přípravě ušetříte spoustu času a nádobí. Stačí miska, lžička, voda, nepřilnavá pánev, 10 minut času + něco, co si na ně dáte a snídaně je na světě.

Řecký jogurt

Uznávám, tohle není úplně nejplnohodnotnější snídaně, ale je to číslo 1, když nestíháte už vůbec nic. Klasický jogurt, podle mě, prostě nestačí, ale s řeckým přežiju nějaké ty 2 hodiny, než mám čas na další jídlo a neumírám přitom hlady.

Můj první pokus o proteinové palačinky

Doporučené

2 komentáře

  1. Smoothie snídám každý den, ale pořád mám pocit, že tomu něco chybí. Ať zkombinuju jakékoliv ovoce, mám pocit, že je chuť taková nějaká planá. Ale pořád lepší, než když jsem nesnídala vůbec.

    1. To znám, zjistila jsem, že je důležité vybrat si ovoce podle toho, co má sezónu, protože není ovoce jako ovoce, takže pomeranče v zimě, jahody v létě a najednou chutná o moc líp 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..