Proč nevěřit váze

Ahoj, dneska bych se chtěla bavit o tématu vážení a o tom, proč váze tak úplně nevěřím.

Začnu asi jednou mou nedávnou zkušeností, kdy jsem se vážila 2 dny po sobě a přestože jsem mezi tím cvičila a jedla jako vždy, tak druhý den byla moje váha vyšší cca o kilo. Pravděpodobně se vám to už taky stalo a já bych vám dneska ráda osvětlila, proč se to stalo a proč není třeba se z toho hroutit. Kilo tuku totiž za den ani za dva nepřiberete i kdybyste chtěli.

Voda

Častá příčina vyšší váhy je to, že jste prostě víc zavodnění než obvykle.To může být třeba proto, že jste minulý den snědli více sacharidů, které na sebe váží vodu. Konkrétně 1 gram sacharidů může vázat až 3 gramy vody. Dalším důvodem zavodnění může být i vyšší množství soli, která na sebe opět váže vodu. A v neposlední řadě můžete zadržovat vodu, protože málo pijete a vaše tělo přirozeně nechce mít žízeň, takže když mu nedáte dostatek vody, bude se snažit udržet si alespoň tu stávající.

Obsah trávicího traktu

O tomhle se moc nemluví, ale je to tak. Zjednodušeně, když si před vážením nezajdete, tak holt bude to číslo o něco vyšší. Tohle může ovlivnit i to, že větší část vašeho jídla jíte odpoledne a večer. Takže pokud je možnost, važte se ráno před snídaní, ale až po tom, co se vyprázdníte.

Cyklus

Tohle se týká výhradně žen a dívek. Bohužel, naše hormony pracují tak, že chvíli před začátkem menstruace můžeme být klidně i o 2 kila těžší. Kromě toho jsme taky oteklé a nafouklé, takže v téhle době vůbec nedoporučuji zaměřovat se na sledování pokroku. Cvičte a jezte zdravě, ale výsledky si zkontrolujte až po menstruaci.

Málo spánku

Teď nemyslím to, že spíte obecně málo (což je samozřejmě špatně), ale to, že máte v životě nějakou pravidelnost, chodíte spát a vstáváte přibližně ve stejnou dobu a najednou bum… Jednou vstanete o 2 hodiny dřív a najednou vážíte víc. Proč asi? No proto, že jste se obrali o 2 hodiny spalování ve spánku, jdete se zvážit o 2 hodiny dřív a tak prostě vážíte o trochu víc.

A co vy? Věříte váze nebo ne? Já osobně raději spoléhám na zrcadlo a metr.

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..