Poslední sranda před maturitou

Tak přesně takhle učitelé říkají školnímu výletu do Prahy ve čtvrtém ročníku. Netuším, jak ostatní, ale já jsem si to užila a chci se o to s vámi podělit.

Cestovali jsme vlakem, což naprosto miluju a byla jsem nadšená z toho, že poprvé v životě jedu pendolinem. Ukořistila jsem si sedadlo o samotě a protože jsem člověk, co usne naprosto všude, než jsme dojeli, vytuhla jsem. Samozřejmě s otevřenou pusou a hlavou na okně. Po výstupu jsem okamžitě zjistila, že Pražáci mají (nic proti) velkou oblibu ve schodech. Do hotelu jsme dorazili cca po hodině.

Ubytování bylo hezké a hlavně trochu stranou všeho toho ruchu, takže mně naprosto vyhovovalo. A teď už k programu a mým osobním doporučením, co vidět a zažít a co ne z pohledu někoho, kdo se v Praze moc často nevyskytuje.

První den jsme začali třemi hodinami prohlídky Zlaté uličky, svatovítské katedrály, která je moc krásná, expozice Příběhu Pražského hradu atd. a bylo to sice fajn, ale já na tohle moc nejsem. Pak jsme se přesunuli k Werichově vile a musela jsem absolvovat cestu přes Kralův most což, vzhledem k tomu, že nesnáším davy a to, když do mě někdo strká, nebylo právě super. Večer, v našem volném čase, jsme šly s holkama na přednášku Žárovky a z té jsem byla naprosto unesená, takže nakonec to byl celkem hezký den.

Den č. 2 byl podstatně lepší a zajímavější. Ráno jsme šli do zoo, ze které mám asi milion fotek, pak jsme pokračovali na Vyšehrad a Vyšehradský hřbitov a večer byl opět nejlepší z celého dne. Byli jsme v Karlíně na Carmen a moje přání, aby zrovna hrála Lucka Bílá, se splnilo. Jsem nadšená ještě teď, když na to jen vzpomínám. Perlička z tohoto dne: Seděla jsem na balkóně v první řadě a poslední tři schody jsem předvedla ukázkový let plavmo, protože neumím chodit v podpatcích.

 

Třetí den bylo na programu technické muzeum, které bylo zajímavější, než jsem si myslela. Nejvíce mě zaujala expozice Technika hrou, kterou momentálně nemůžu dohledat, tak nevím, jestli tam ještě je. Následovala prohlídka národního divadla a podívali jsme se i na střechu, takže mám další super zážitek. Odpoledne jsem si šla odbýt nutné nákupy a pokud se někdo chystáte do Prahy na nákupy, tak se vykašlete na Palladium, Letňany atd. a běžte do Outlet Arény, kterou můžu jen a jen doporučit.

Poslední den byl pátek a nás čekala prohlídka senátu a pak už jen cesta domů. Senát mě sice zaujal, ale ne tolik, abych tam musela jít znova. Poslední hodinu, co jsme měly, jsme se šly ještě podívat na Václavské náměstí a tím oficiálně skončil náš výlet do Prahy, i když pro mě to bylo definitivní nejspíš až na nádraží v Ostravě.

 

Doporučené

2 komentáře

  1. Praha je krásná, mám z ní navštíveno hodně, protože bydlím kousek od ní 🙂 s tím Karlovo mostem, včera jsme šli okolo a ty davy byly šílené, taky to nemám ráda 😀

    LADY LENNA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..