Péče o vlnité vlasy

Ahoj všichni, jako majitelka vlnitých, elektrizujících vlasů jsem se rozhodla napsat článek o jejich péči.

Šampon na kudrnaté vlasy

Popravdě jsem měla jen mlhavé tušení, že něco takového existuje. Kadeřnice mi ale řekla, že bych si ho měla pořídit. Šampon na kudrnaté vlasy podporuje jejich hydrataci a brání tak vysoušení, což je u vlnitých/kudrnatých vlasů častější než u rovných. Dají se také koupit šampony hydratační nebo šampony na vlasy suché.

Kondicionér

Kondicionér je můj základ snad ještě víc, než normální šampon. Aspoň částečně totiž řeší můj problém s tím, že mám vlasy jako kůň hřívu. Maska na vlasy by se měla používat málo, třeba jednou za 14 dnů, ale bez kondicionéru si neumím život představit.

Vyhýbejte se silikonům

Další tip od kadeřnice. Při kupování nejen šamponu, ale třeba i kondicionéru nebo masky na vlasy se koukejte na složení a snažte se vyhnout silikonům. Dneska už se vyrábí všechno, tedy i šampony, kondicionéry i masky bez silikonů.

Ochrana před teplem

To vlastně platí pro všechny typy vlasů. Pokud si vlasy fénujete, kulmujete nebo žehlíte, je nutné – pokud je teda chcete mít zdravé – investovat do přípravku na ochranu proti teplu. Fénování sice nemám v lásce, zato žehličku mám v ruce prakticky pořád a protože jsem dřív ochranu proti teplu nepoužívala, tak jsem na to taky doplatila.

Stříhání

Opět univerzální rada. Pokud chcete začít s “čistým štítem”, ostříhejte všechno, co je zničené. Není třeba se toho bát. Naposledy jsem si zkrátila vlasy o 20 cm a skoro nikdo si toho nevšiml, dokud jsem na to neupozornila. Dokonce ani moje vlastní rodina.

Nečesat!

Tohle slyším/čtu hodně často, ale většinou se nedokážu neučesat. Jenže vlasy mi pak vždycky zelektrizují a vypadám, jako kdybych prošla mezi tisícovkou nafukovacích balónků.

Doufám, že se vám článek líbil. 🙂

Doporučené

2 komentáře

  1. Mám super kudrnaté vlasy a husté, takže boj. 😀 Pokud si vlasy nechávám kudrnaté, tak je nečešu, vždy až po umytí a kondicionéru. Co můžu doporučit, tak krém na kudrliny (dá se koupit od Balea za pár korun a je super). Udržuje kurdliny pevné a vlasy nemám rozlitáné na všechny strany.
    co se týče silikonů – pokud si člověk vlasy barví, tak by je zase používat měl (slyšela jsem to už z vícero stran).

    1. Za tip na krém děkuju 🙂
      Jinak, mám barvené vlasy a kadeřnice mi právě řekla, že silikony v žádném případě. No, asi se názor liší člověk od člověka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..