Péče o pleť

Hezký večer všem. Po péči o vlnité vlasy přichází článek o péči o pleť.

Jídlo

Tohle je, pro mě, absolutně na špičce, protože když do sebe budete cpát tuny a tuny čokolády, mastných a přepálených věcí, sladkých nápojů atd., tak vám to vaše tělo prostě vrátí a odrazí se to nejen na vaší váze, ale taky na pleti, která vám rozhodně nepoděkuje.

Voda

Spousta vody. Voda je, podle mě, snad skoro na všechno. Dostatek vody kromě hydratace pleti taky paradoxně podporuje odvodnění, zahání únavu a zabraňuje vzniku ledvinových kamenů. Můj názor je: Vypijte tolik, na kolik se cítíte, i když bude nějakou dobu trvat zjistit, jaké množství vyhovuje konkrétně vám. Pro počtářky tady mám jednoduchý výpočet: vaše váha*0,035 = doporučená denní dávka v litrech.

Krémy a opalovací krémy

Existují tisíce a tisíce různých krémů na pleť. Denní, noční, na suchou pleť, na smíšenou pleť, na problematickou pleť… Každý si vybere. Ale osobně si myslím, že důležitější je opalovací krém (i v zimě – třeba na horách) a to i když se opalujete dobře, protože opalováním pokožka stárne, tvoří se vrásky – hlavně na obličeji a v dekoltu – a hlavně, pokud opalovacím krémům moc nedáte, vystavujete se rakovině kůže jako na podnose. Pozor na to, že i krémy mají, nějakou záruční dobu.

Odličování s makeupem i bez něj

Odlíčení makeupu je samozřejmé a všechny víme, že spaní s makeupem pleti neprospívá, ucpávají se póry a tak dále, ale kolik z nás se odličuje i když na sobě žádný makeup nemá? Pokud jste to ještě nezkusily, tak doporučuju to udělat co nejdříve. Budete, předpokládám, stejně překvapené jako já, když jsem poprvé viděla, kolik špíny se na pleť nachytá a udrží se tam, i když si obličej myjeme.

 

Doporučené

2 komentáře

  1. TEDA! Máš pěkný blog, musela jsem se hned podívat na stránku o tobě. Fotka mě totiž zmátla, řekla jsem si, že ti bude tak 15. Vypadáš opravdu mladinká. Voda je prostě voda – škoda jen, že nepiji tak jak bych měla. Ale snažím se 😀

    1. Jo, to říkají všichni, ale většinou je to tak 13/14. Taky máš moc pěkný blog 🙂 A k té vodě, na mě ze začátku, když jsem to potřebovala hlídat a připomínat, fungovala třeba mobilní aplikace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.