Osobní adventní kalendář

Miluju Vánoce a dneska jsem se rozhodla napsat první vánoční článek tohoto roku, kolik jich bude, to netuším. Letos jsem se rozhodla, že mě už obyčejné adventní kalendáře, a Mikuláš obecně, nudí a tak jsme se s přítelem domluvili, že místo Vánoc (kdy si dárečky sice dáme, ale spíše budeme spolu) si uděláme hezkého Mikuláše a uděláme si vlastní adventní kalendáře.

Přemýšlela jsem, jestli tenhle článek napsat, ale bylo mi slíbeno, že to číst nebude a já se chci podělit a dát vám nějaké tipy, takže jsem se rozhodla, že ano. Všechny dárky, kromě jednoho, jsem zvlášť zabalila, aby tam bylo to napětí a překvapení. A co je podle mě do takového adventního kalendáře pro osobu blízkou “must have”?

Sladkosti

Zatím nic originálního, ale kdo by chtěl adventní kalendář bez sladkostí nebo prostě něčeho dobrého? Navíc jsem na otázku, co by si ještě přál, abych měla nějakou inspiraci, dostala odpověď: “Tunu sladkostí”., takže proto jsou tady a na prvním místě. Je jich tam prostě nejvíce.

Něco, co má rád/a

Stačí chvilku poslouchat a nebo popřemýšlet a hned máte nápad na další dárek. V mém případě to byl citrónový balzám na rty, o kterém vím, že už z něj má jen maličký pahýlek.

Drobnosti

V kategorii drobnosti jsem vybrala opravdu jen maličkosti, které ale potěší, například pečený čaj, bomby do koupele s vánočními vůněmi (vanilkové rohlíčky mu stejně asi zabavím, protože prostě vanilkové rohlíčky ♥) nebo třeba přívěšek na klíče ve tvaru mini rubikové kostky, ze které jsem byla naprosto nadšená, když jsem zjistila, že je opravdu funkční.

Něco většího

Myšleno jako něco dražšího/lepšího než drobnosti. Já se rozhodla, že se pokusím udělat kalendář tak, aby se s přibývajícími dny dárky stupňovaly, což znamená, že u jedničky mám nějaké maličké balení čokoládových bonbónů, v první půlce je balzám, ve druhé nějaká lepší čokoláda a například pod číslo 22 jsem zabalila hru Černé historky a pod 24 Jägermeistera.

Miniaturky

Tohle podle mě ocení spíš slečny, ale nemohla jsem si pomoct a jedna nebo dvě tam jsou. Tohle je poměrně vděčná kategorie, protože dneska se dělají miniaturky už skoro všeho od alkoholu až po kosmetiku.
Tip: Můžete udělat adventní kalendář jenom z miniaturek, což by, podle mě, bylo naprosto úžasné a roztomilé a dokonalé. Ano, nechávám se těmi Vánocemi trochu unést.

Na závěr chci dodat poslední tip: Můžete se domluvit na tom, že si kalendáře dáte už 1.12., protože mi přijde divné rozbalit najednou 6 dárků. U čokolád je to trochu jiné, když jich sníte 6 najednou, tak je to vlastně jedno, ale když si s tím dáte práci, tak je hezčí rozbalovat a nechat rozbalovat každý dárek zvlášť.

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..