Můj pokrok ve cvičení #1

Je první třetina ledna a tak nastal nejvyšší čas na aktualizaci mého článku o cvičení.

Přes svátky jsem byla dost překvapená, když jsem zjistila, že třeba sníst tunu cukroví mi vůbec nechybí. Zjistila jsem, že i za tu relativně krátkou dobu se mi změnily chutě. Dřív to bylo: “Já bych si tak dala čipsy/sušenky/fastfood” a dneska: “Já bych si dala sushi/pečené brambory/kuřecí maso.” Netvrdím, že na tu první kategorii už nemám chuť vůbec, ale většinou opravdu vede ta druhá.

Ráda bych se s vámi podělila o pár věcí, které mi v mém pokroku dost pomohly mohly by pomoct i vám.

Kalorické tabulky

Super aplikace, kterou už jsem kdysi měla, ale neuměla jsem s ní pracovat. Když jsem věnovala více času tomu, abych ji pořádně otestovala, zjistila jsem, že je to opravdu neocenitelný pomocník, dokonce jsem si kvůli ní i pořídila kuchyňskou váhu. Pár lidí se ptalo, jestli mě neotravuje si všechno vážit a zapisovat a ne, neotravuje, naopak jsem ráda, když mám ve věcech přehled a když jsem si to začala zapisovat, konečně jsem viděla, kde dělám v jídle chyby.

Jídlo

Nejpozitivnější věc, co jsem zjistila je to, že můžu jíst téměř cokoliv, i když některé věci v menší míře než jiné. Samozřejmě dávám přednost zdravějším variantám, ale kousek pizzy (nebo dva) mi a ani vám opravdu neublíží, jen ji nesmíte sníst celou, to je vše. Dál mi tak nějak došlo, že jsem skoro přestala jíst pečivo a to hlavně bílé a ani nevím, jak se to stalo. Sacharidy si prostě doháním jinde (rýže, brambory, těstoviny) a nenapadne mě, vzít si třeba rohlík.
Poslední fajn věc je, že jsem objevila spoustu nových a dobrých receptů, i když jsem to v tomhle ohledu měla možná trochu jednodušší než jiní, protože já českou kuchyni obecně nevyhledávám. Podle toho, co jím, bych mohla být spíš kombinace Asiata, Řeka a Itala.

Cheat day

Občas je dobré trochu vědomě povolit, protože pak nevyžerete najednou celou ledničku, ale důležité je, nemít z toho výčitky, protože pak by to  bylo k ničemu, akorát byste z toho měli stres a tím pádem zase přibírali. Cheat day bych ale nedělala vícekrát než jednou týdně, jednak by se mohlo stát, že budete postupně navyšovat, až budete mít cheat day 5x týdně a jednak se na něj budete víc těšit.

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..