Lepším člověkem během 5 vteřin

Možná to vypadá neuvěřitelně, ale je to tak. Na webu FirstClass, což je jeden z mých velmi oblíbených webů, jsem četla právě článek o tom, jak z vás 5 vteřin může udělat lepšího člověka a protože chci, aby se to dostalo k co nejvíce lidem, tak tuto myšlenku sdílím.

Začnu rovnou příkladem. Představte si sebe v situaci, kdy vás kolega v práci polije kávou nebo vám kamarád zavolá, že se z nějakého důvodu zpozdí. Máte chuť na něj začít křičet nebo mu to vyčítat, prostě si ulevit a vybít si vztek, takže se nadechněte a… Nedělejte vůbec nic. Neřekněte ani slovo. Pět vteřin je doba, kterou trvá jeden hluboký nádech a výdech, tak to udělejte a po těch 5 vteřinách bude mnohem jednodušší říct: “To je v pohodě…” nebo “Tak já počkám…”

Proč to dělat? Protože (a s tím mám i vlastní zkušenost) když zareagujete hned, je to téměř vždy přehnané a nakonec vás to mrzí. Pokud to děláte často, můžete tím dokonce poškodit své vztahy s lidmi a to nikdo z nás asi nechce. Navíc, když to zvládnete, budete mít mnohem větší pocit vítězství než kdybyste udělali přehnanou reakci.

Takže nádech, výdech, úsměv a uvidíte, jak vám to okolí bude krásně vracet. Naše realita je totiž odrazem nás samotných.

Doporučené

2 komentáře

    1. Ano, od doby, co na toto myslím je i mně samotné daleko lépe a cítím se šťastnější 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..