Kosmetické štětce a jejich použití

Jestli se zajímáte o kosmetiku, tak dříve nebo později dojdete k tomu, že bez kosmetických štětců to prostě nejde. Já se dnes zaměřím na štětcový základ. Na fotky jsem použila hlavně unicorn štětce z Aliexpressu, protože je zrovna testuji a chystám recenzi, jestli ano nebo ne a taky proto, že na pohled jsou nádherné.

 

Štětec na pudr: Naprostý základ, protože bez štětce pudr prostě nenanesete a bez pudru zase nezmatníte a nezafixujete makeup (vynechme teď fixační spreje a podobně). Důležité je, aby byl štětec hustý a taky aby štětiny nebyly floncavé, ale pevnější, aby se pudr dal pěkně zapracovat. Jde s ním samozřejmě nanést i tvářenka, ale já to nedělám a na tvářenku mám prostě jiný štětec.

 

 

Štětec na makeup: Není až tak nezbytný, protože makeup můžete samozřejmě nanést i prsty nebo houbičkou, ale já pro to moc nejsem. Houbičkám nefandím vůbec, ale někdy je rozhodně plánuji porovnat se štětci, a prsty taky nejsou moje. Štětec na makeup může mít tvar jako pádlo – tzv. foundation brush nebo může být kulatý a mít krátké, pevné štětiny – tzv. stipple brush, o kterém budu mluvit hned vzápětí.

 

 

Štětec na makeup II: Tzv. stipple brush je podle mě lepší než pádélkovitý štětec, protože práce s ním mi připadá o mnoho rychlejší a jednodušší. Opět je důležité, aby štětiny nebyly měkké (ale nesmí dřít) a neohýbaly se, protože makeup je třeba do pleti zapracovat a ne jen ho “mazat jako máslo na chleba”. Podle mě by se s ním dalo i konturovat (myslím přímo ten štětec na fotce), ale nezkoušela jsem to a asi ani nebudu.

 

 

Štětec na tvářenku: Těch existuje neskutečné množství. Může být zkosený, nezkosený, kulatý atd. Podle mě vypadá jako mladší brácha štětce na pudr, akorát je prostě menší a liší se hustotou. Jestli zkosený nebo ne, to je čistě na preferencích a na tom, co komu vyhovuje. Dá se samozřejmě použít i na bronzer nebo highlighter (rozjasňovač).

 

 

 

Blending brush: Další, podle mě, naprosto nezbytný štětec, když už si teda nějaké pořizujete. Ačkoliv je to štětec hlavně na roztírání přechodů mezi barvami, tak se s ním v klidu dá nanést stín na celé víčko. Opět nemá jeden pevně daný tvar a tak si každý může vybrat, co mu vyhovuje. Proč je tak důležitý? Protože při kouřovém líčení se bez něj rozhodně neobejdete a myslím si, že se neztratí ani když kouřovky zrovna neděláte.

 

 

Tužkový štětec: Neboli pencil brush, je skvělý na precizní dotažení líčení očí. Díky tomu, jak je malý se s ním skvěle pracuje i na malých plochách, jako je záhyb oka nebo vnitřní koutek. Jelikož se s ním líčíte okolo očí, je důležité, aby měl hebké a příjemné štětiny. Žádná z nás se nechce neustále píchat do oka.

 

 

 

Štětec na linky nebo obočí: Upřímně nevidím rozdíl ve štětci na linky a obočí, proto tady mám jednoho zástupce za oboje. Je to miniaturní, zkosený štětec a když se zaměřím spíše na líčení linek, tak podle mého názoru se s ním pracuje o mnoho lépe než s linkami ve fixu, v tužce atp., ale to je na každém. Není to úplně nutný základ pro všechny, ale rozhodně se doma neztratí.

 

 

 

Doporučené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.