Každý čin má následky

Ať už ten dobrý nebo špatný. Já se dneska rozpovídám o jedné hádce dvou lidí, která ale zasáhla lidí asi 20 a o tom, že není fér, aby spory ovlivňovaly někoho jiného, než koho se týkají.

Asi dva roky pracuji v jedné firmě. Fungujeme tak, že mám 2 šéfy, kteří vlastní jednu firmu napůl a každý má ještě své další firmy. Já pracuji pro firmu, kterou vlastní jen jeden z nich, nicméně seděla jsem v kanceláři s kolegyní, která pracuje pro tu samou + pro tu, která je vlastněna oběma. A tak jsem byla účastníkem sporu, kterému bych se nejraději vyhnula.

Nechci tady vytahovat detaily a navíc sama vím jen málo, ale šéfové se prostě nepohodli, teď se oba cítí uražení a dělají si naschvály. A došlo to až tak daleko, že se rozhodli vypořádat a firmu napůl přepsat jen na jednoho. Což znamenalo jednak stěhování národů, protože v tom případě já už tam sedět prostě NESMÍM – do teď netuším proč, ale to vem čert – a jednak to, že moje kolegyně si musí vybrat, pro kterou firmu teda půjde pracovat. Lituju ji daleko víc než sebe a všechny ostatní, kteří v tom dusnu už pár týdnů žijeme, protože má PRO i PROTI a sakra málo času na rozymšlenou.

Vidím to tak, že nakonec uteče úplně někam jinam a popravdě, docela bych chtěla vidět, co pak budou šéfové dělat, ale už toho asi nebudu svědkem. Tedy aspoň doufám.

Jen jsem tím chtěla říct, že s hloupé hádky může vzniknout dlouhotrvající dusno a politikaření, ze kterého se všem okolo zvedá žaludek. A velmi dobře by se tohle dalo aplikovat i na hádku mezi přáteli/partnery, kteří mají společné přátele – taky jsou nuceni si vybrat. Takže až se zase příště s někým pohádáte, myslete na to, že to může otrávit nejen vás, ale spoustu lidí ve vašem okolí, kteří ani za nic nemůžou. 

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..