Každý čin má následky

Ať už ten dobrý nebo špatný. Já se dneska rozpovídám o jedné hádce dvou lidí, která ale zasáhla lidí asi 20 a o tom, že není fér, aby spory ovlivňovaly někoho jiného, než koho se týkají.

Asi dva roky pracuji v jedné firmě. Fungujeme tak, že mám 2 šéfy, kteří vlastní jednu firmu napůl a každý má ještě své další firmy. Já pracuji pro firmu, kterou vlastní jen jeden z nich, nicméně seděla jsem v kanceláři s kolegyní, která pracuje pro tu samou + pro tu, která je vlastněna oběma. A tak jsem byla účastníkem sporu, kterému bych se nejraději vyhnula.

Nechci tady vytahovat detaily a navíc sama vím jen málo, ale šéfové se prostě nepohodli, teď se oba cítí uražení a dělají si naschvály. A došlo to až tak daleko, že se rozhodli vypořádat a firmu napůl přepsat jen na jednoho. Což znamenalo jednak stěhování národů, protože v tom případě já už tam sedět prostě NESMÍM – do teď netuším proč, ale to vem čert – a jednak to, že moje kolegyně si musí vybrat, pro kterou firmu teda půjde pracovat. Lituju ji daleko víc než sebe a všechny ostatní, kteří v tom dusnu už pár týdnů žijeme, protože má PRO i PROTI a sakra málo času na rozymšlenou.

Vidím to tak, že nakonec uteče úplně někam jinam a popravdě, docela bych chtěla vidět, co pak budou šéfové dělat, ale už toho asi nebudu svědkem. Tedy aspoň doufám.

Jen jsem tím chtěla říct, že s hloupé hádky může vzniknout dlouhotrvající dusno a politikaření, ze kterého se všem okolo zvedá žaludek. A velmi dobře by se tohle dalo aplikovat i na hádku mezi přáteli/partnery, kteří mají společné přátele – taky jsou nuceni si vybrat. Takže až se zase příště s někým pohádáte, myslete na to, že to může otrávit nejen vás, ale spoustu lidí ve vašem okolí, kteří ani za nic nemůžou. 

Doporučené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..