Jak se sbalit jen do příručního zavazadla

Předem chci říct, že s cestováním s minimem věcí teprve začínám a učím se, takže tím budete procházet se mnou a doufám, že se na to těšíte stejně jako já.

Všechno to začalo relativně nedávno, kdy jsem jela na tábor a zvládla jsem se zabalit do batohu, který má nějakých cca 50 litrů, místo do velkého kufru, jak mě přesvědčovala moje drahá maminka. Na konci tábora jsem zjistila, že jsem tak třetinu z těch věcí nepoužila a měla je s sebou úplně zbytečně.

Tahle zkušenost mě nakopla k tomu, že když jsem se měla začít balit na týdenní dovolenou, tak jsem prohlásila: “Já normální kufr nepotřebuju a sbalím se do příručáku.” Mamka se na mě koukala jako na blázna, což mě ještě popíchlo k tomu, abych jí dokázala, že to prostě zvládnu. A tak jsem se do toho pustila.

Nejdůležitější krok pro mě byl vyskládat si všechno na postel, protože jsem tak mohla lépe zhodnotit, co opravdu potřebuju a co je úplně zbytečné. Nakonec můj seznam čítal: trička a tílka, kraťasy, jedny dlouhé kalhoty, jedny šaty, spodní prádlo, plavky, ručník, boty, svetřík, košili, tričko na spaní, kontaktní čočky, doklady a hřeben. Uznávám, že to mám jednodušší v tom, že velké lahvičky jako šampon nebo deodorant jsem šoupla mamce, protože její kufr (stejně jako od ségry a táty) bude jako klasické zavazadlo, kdežto můj se s trochou štěstí povede opravdu zabalit jako příruční zavazadlo a vzít jej na palubu.

Krom mých věcí jsem ještě dostala za úkol vzít plavky a pár dalších drobností ostatních členů rodiny, kdyby nám náhodou ztratili kufry a nakonec to všechno zabalit tak, aby se to vešlo do limitu 8 kg. Jak se mi to povedlo?

Základ je balit oblečení jako ruličky. Jednak to ušetří hrozně moc místa a jednak se to pak nepomačká. Jakmile budete mít v kufru všechny velké věci jako trička atd., tak je čas do zbylých mezer nastrkat ponožky, spodní prádlo a další menší věci, co budete potřebovat. Upřímně jsem na sebe hrdá, protože se mi povedlo sbalit se do jedné poloviny příručního zavazadla, takže ta druhá zůstala právě pro ostatní členy rodiny.

Celý kufr nakonec váží 7,3 kg a já můžu říct jen jedno: Od teď už žádné velké kufry, protože čím méně věcí máte, tím svobodněji se ve výsledku cítíte. A co vy? Balíte si na dovolenou věci, které nakonec ani nevyužijete nebo se taky snažíte vyjít s minimem?

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..