Jak relaxovat

V dnešním uspěchaném a vystresovaném světě je jednou z nejdůležitějších věcí umět relaxovat a protože spoustě z nás (včetně mě) se blíží maturita/státnice, mám tady pár tipů, jak na chvíli vypnout.

Cvičení

Tohle s velkou pravděpodobností nebude sedět každému, ale ti z vás, kteří sport a cvičení vnímáte stejně jako já a máte je rádi, mi dáte za pravdu, že je to ta nejlepší relaxace, jaká může být. Naprosto vypnete mozek a soustředíte se jenom na aktivitu, protože to ani jinak nejde. Navíc je dokázáno, že sportujícím lidem to lépe myslí, což je – kromě hezčího a hlavně zdravějšího těla – další super výhoda.

Procházka

Naprosto miluju procházky a to hlavně na jaře a v létě, v zimě se je snažím nahradit jinak, protože je prostě zima, ale občas má i ta zasněžená krajina něco do sebe. Mimochodem, pokud máte krokoměr, tak z vlastní zkušenosti můžu říct, že se vaše procházky dostanou na úplně jinou úroveň.

Šlofík

Kdysi jsem četla, že 20 minut dlouhý odpolední spánek vás dokáže nakopnout, ale nesmí být delší, protože jakmile se tělo dostane do fáze hlubokého spánku, budete pak zbytek dne nepoužitelní.

Knížka

Tak ta nesmí chybět. Díky maturitě jsem začala zase víc číst a i ta povinná četba má něco do sebe. Přečetla jsem knihy, po kterých bych jinak v životě nesáhla a většina byla dobrá. Skvělé na tom je, že relaxuju a ještě k tomu mám ze sebe dobrý pocit, protože se vlastně připravuju na jednu z nejdůležitějších zkoušek v mém životě. Pokud nemáte na čtení čas, je nejjednodušší stáhnout si audioknihu a poslouchat při cestě do práce, před spaním nebo na procházce.

Film/seriál

Relaxace podle mnoha, které já zas tak moc nefandím, protože nikdy neskončím u jednoho filmu nebo u jednoho dílu a vždycky mi to sežere neskutečně moc času. Ve výsledku se pak stresuju, kde mám ten čas zase vzít. Pokud jste tak dobří, že si zvládnete říct a taky dodržet “jen jeden”, tleskám ve stoje.

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..