Jak poznat toxického člověka

Každý z nás někoho takového v okolí má, ale ne každému dochází, že se jedná o toxického člověka, který z vás vysává energii a měli byste se jej co nejdříve zbavit. Nemusí mít nutně všechny zmíněné rysy, které tady jsou vypsané, ale stačí pár z nich a už vám v jeho přítomnosti není dobře. Obsahem jsou i zkušenosti z mého života.

Neustálé stěžování si

Tohle je špatně, tamto ještě hůř a toto si rozhodně tedy představoval jinak. Příklad: Absolvovala jsem soustředění, kde hlavním cílem byl trénink a sblížení se s ostatními lidmi. Ubytování bylo hlavně k tomu, abychom neumřeli hlady a měli se kde vyspat. Na obědě (zrovna byly špagety – úplně normálně jedlé a dobré) se jedna slečna podívala na talíř a prohlásila, že si to teda představovala jinak a když jsem jí z legrace řekla, že má být ráda, že nebude mít hlad, tak mi odsekla, že ji urážím.

Uráží je všechno

Jakože absolutně všechno. Přijde mi, že tito lidé ani nic jiného nedělají, než že se cítí nějakým způsobem uražení nebo ublížení. S tím souvisí další věc. Mají pocit, že jsou ti nejlepší, nikdy neudělali chybu, vždy si najdou příležitost, jak zmínit, že to a tamto umí lépe a hlavně – zkuste jim na prosbu o upřímný názor odpovědět pravdu… Nedopadnete dobře.

Snaží se vám ukrást lidi ze života

A to i přes to, že vy o ně nesoutěžíte, protože víte, že každý má svůj život a více kamarádů, než jen vás. Tato jednostranná snaha od vás odloudit vaše přátele a následné výrazy, když se to nedaří (protože jediný, kdo to vnímá jako soutěž, je onen toxický člověk) jsou k nezaplacení.

Pomluvy

Na nikom a na ničem nezůstane nit suchá. Všechny zkritizuje, pomluví a to hlavně tak, aby se to oni nikdy nedozvěděli. Pokud jste až v přílišné blízkosti takového člověka, většinou tyto pomluvy vyslechnete právě vy a pak si jen říkáte: To by mě zajímalo, s kým pomlouvá mě.

Rektální alpinismus

Lidově vlazdoprdelkovství. S každým je zadobře a s každým si notuje a má absolutně stejné názory, i kdyby to bylo se dvěma lidmi, kdy jeden z nich je křesťan a druhý ateista.

Chudák partner

Je jim absolutně jedno, že mají milujícího partnera, stejně se lepí na všechny v okruhu 100 metrů a velmi okatě s nimi flirtují. Jednou mi jedna holka řekla, že šla do vztahu s tím, že věděla, že se s ním jednou rozejde… Proboha proč?!!

Tak co? Máte ve svém okolí někoho takového? Jestli jo, raději jej odstřihněte a bude vám mnohem lépe. A pokud jste zjistili, že vy sami jste toxickým člověkem, pak je to vlastně dobře, protože s tím můžete něco udělat 🙂 Nejhorší je chovat se hrozně a ani si to neuvědomovat, protože pak s tím ani nic neděláte.

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..