Jak na menstruační bolesti

Na začátek bych chtěla říct, že jsem člověk, co se snaží být maximálně otevřený, takže jestli to někoho pohoršuje, tak tohle není článek pro vás a počkejte si třeba na recenzi nebo tak.

Většina z nás to zná. Každý měsíc k nám přijede teta z Červené Lhoty a prvních pár dnů (některým z nás ovšem po celou dobu) nám působí peklo v podobě bolestí srovnatelných s tím, jako by nám někdo skákal po břiše a podbřišku, akorát zevnitř. Já se dneska zaměřím na to, jak to “skákání” co nejvíce usměrnit.

Teplo

Pomáhá teplá sprcha a navíc je to fajn relax. Dál fungují třeba nahřívací polštářky nebo klidně jen lahev s teplou vodou. Osobně si ráda zalezu do tepla postele nebo ještě funguje horký čaj na zahřátí zevnitř. Nicméně v létě asi nebude vaší prioritou číslo jedna se zahřívat, takže se přesuneme k dalšímu tipu.

Dobré jídlo

Tvrdí se, že bychom se v tomto období měly vyvarovat těžko stravitelným jídlům, tučným jídlům atd., ale já nejsem člověk, co by se tím řídil. Ráda se dobře najím a jídlo je pro mě nejen povinnost k přežití, ale i radost a když mám své dny, všechno mě bolí, všechno na mě padá a jsem protivná jako, s prominutím, prdel, tak dobré jídlo mi dokáže vždycky zvednout náladu a je jedno jestli je to čokoláda, hamburger nebo třeba zmrzlina.

Cvičení

Každá z nás ví, že pohyb uvolňuje endorfiny a ty zmírňují nejen bolest, ale i špatnou náladu. Pro ty, co sport milují a necítí se až příliš zle, je to skvělé řešení bolestí. Pokud se ale necítíte nebo prostě sport nemáte rády, tak to nedělejte, protože výsledkem bude akorát ještě horší nálada.

Antikoncepce

Nechci a nebudu žádnou slečnu/dívku/ženu nabádat, aby brala antikoncepci jen aby si srovnala menstruační cyklus a zmírnila si bolesti. Pokud je tohle ten jediný důvod pro vás, proč antikoncepci chcete brát, tak je sakra špatný. Já říkám, že pokud jste se po vašem pečlivém zvážení a domluvě se svým lékařem rozhodly brát antikoncepci, protože netoužíte po dětech (což by měl být ten nejhlavnější důvod), tak se může (ale taky nemusí) stát, že vaše bolesti se zmenší.

Léky proti bolesti

Tohle je až na posledním místě a to z toho důvodu, že já si nerada beru léky zbytečně. Nemám to tak, že bych si řekla, že mě to bolí a tak si okamžitě poběžím pro prášek. Naopak. Dokud to jde vydržet a zmírnit jiným způsobem, tak po prášcích nesáhnu.

Neberte to jako univerzální tipy pro všechny, protože to rozhodně nejsou. Jsou to věci, které fungují na mě a možná mohou někomu pomoci, ale prostě nepočítám s tím, že všechno bude 100% fungovat na všechny.

Doporučené

7 komentářů

 1. V poslední době mi už tabletky (jako Nalgesin) moc nezabírá, tak příště zkusím to teplo!
  Někdy mám tak silné bolesti, že neumím sedět nebo ležet, natož cvičit, takže tohle není nic pro mě.
  S jídlem jsem na tom stejně, taky se ráda a dobře najím! 😀

  Měj se v lásce,
  Janet S. ( http://janetsonrisa.blogspot.com/ )

  1. To chápu, proto po prášcích nesahám, aby (až je budu jednou opravdu potřebovat) nepřestaly zabírat. Děkuji za hezké přání, taky se měj krásně.

 2. Ja zkousela uplne vsechno a nakonec mne pomohli jen leky primo od gynekologa. Jinak pry pomuze porod, tak jsem se tak tesila ale asi jsem jinej gang nebo co:))).

  Mej se krasne a kdyz budes mit chut tak se stav:)

  Papa http://www.bygabra.cz

 3. No bohužel horko, cvičení či jakýkoliv namáhavý pohyb moje bolesti milionkrát zhorší a s pohybem dostanu zažívací potíže, takže já se raději moc nehýbu a teplu se vyhýbám 😀 díky antikoncepci jsem málem skončila na psychiatrii a ještě s nemocnými žílami, takže já holt nedělám nic a pokud je to moc zlé, sáhnu po Ibalginu 😀 což se stalo asi jednou za život, většinou se to prostě snažím vydržet, abych je nemusela brát. Závidím těm, které ty tipy zabírají, protože si připadám jako nějaký přírodní úkaz 😀

  http://ladylenna.blogspot.cz

  1. Když už to nic zlepšit nedokáže, tak se aspoň vyhnout tomu, co to zhoršuje. Kdysi jsem mívala daleko větší křeče, ale postupem času se to zlepšovalo a to i bez antikoncepce nebo jiných léků, tak držím palce, ať se ti to taky ještě zlepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..