Jak na depku

Upozornění: Nepíšu o depresi, ale o depce. To znamená o špatné náladě, která čas od času padne na každého z nás. Nemám moc ráda, když mi někdo říká, že má depresi, když ve skutečnosti má jen splín, který nejpozději do pár dnů přejde. Já sama radši používám termín “depka”. Přijde mi to lepší.

Pláč

Možná pro některé z vás trochu prapodivná rada, ale pláč uvolňuje emoce. Cítíme se pak lépe a proto ho sem řadím. Nemyslím si, že je dobré horko těžko zadržovat slzy, když to může dost pomoct. Pláč není něco, za co bychom se měli stydět, alespoň ne před blízkými lidmi nebo dokonce úplně o samotě.

Povídání

Když mám depku, povídání pomáhá. Je jedno, s kým si povídáte. Je jedno, jestli je to mamka, kamarádka nebo přítel. Hlavní je té osobě věřit. Někdy to stačí jen dostat ven. Když jsem sama a mám depku, klidně si povídám sama se sebou… Nahlas… A vetšinou se u toho rozpláču. 😀

Spánek

Někdy je lepší prostě všechny emoce zaspat. Když jsem asi před rokem a půl měla několik měsíců trvající sklíčený stav, tak jsem se nemohla dočkat, až půjdu večer spát, protože při spánku mě nic netrápilo (no možná občas noční můry). A taky se říká, že ráno je moudřejší večera.

Práce

Dělání, dělání všechny smutky zahání. To mi vždycky říká mamka a já musím uznat, že má pravdu. Práce na něčem odvede pozornost od vás samých a nebudete tak moc myslet na to, že ten smutek tady je. Ono totiž i přílišné přemýšlení nad tím, že jsme smutní a proč jsme smutní dělá svoje a většinou to je pak ještě horší.

Filmy/hudba

Taky skvěle odvádí pozornost, i když o smutných filmech by se dalo polemizovat. Na jednu stranu vás můžou ještě víc rozesmutnit, ale na stranu druhou si můžete říct, že máte štěstí, že na tom nejste tak zle, jako ti lidi, na které se díváte, byť jsou to jen herci. Na každého to působí jinak. To samé platí o hudbě.

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..