Jak mě málem vyrazili ze školy…

Ahoj, konečně jsem zpátky a rovnou se storytime a je to docela bomba, tak snad se při čtení poučíte nebo aspoň pobavíte na cizím neštěstí, mně to nevadí.

Všechno to začalo minulou středu, když jsem šla na cvičení z jednoho předmětu. Konkrétně Somatologie a antropologie, což zní sice fakt okázale a učeně, ale ve skutečnosti je to prostě biologie člověka. No a protože kamarádka hodněkrát chyběla, tak den předtím jen tak z legrace nadhodila, jestli bych ji nemohla podepsat… A já to vzala vážně.

V půlce cvičení jsme si měli zopakovat lebku, takže tam tak sedíme, opakujeme si s kamarádkou kosti, smějeme se lebce, která leží před námi a naprosto k ní nepasuje spodní čelist a najednou slyším doktora, jak říká: „Proč mám 9 podpisů a jen 8 studentů?“ V ten moment se mi zastavilo srdce a byl to jen takový ten pocit: Uteč dokud můžeš. Samozřejmě jsem nikam neutekla a přiznala se.

Byl opravdu neskutečně naštvaný. Nevím, jestli je takový pořád (i když se to o něm říká) nebo jestli se jen blbě vyspal, každopádně mě zdupal na dvě doby a zakončil to tím, že mám okamžitě odejít, že pro letošek jsem v jeho předmětu skončila a že mě nechá vyrazit ze studia. Obrečela jsem to a šla jsem to říct mamce do práce. Hodně mě překvapila.

Abyste chápali, rodiče vždycky celkem lpěli na mém prospěchu a studiu obecně, za 14 let jsem neměla ve škole jediný problém a najednou jsem měla na krku to, že v nejhorším případě mě vyrazí ze školy za podvod a já už v ČR nebudu moct studovat vůbec. No nicméně zpět k příběhu. Mamka mi řekla, že by to udělala taky a že tím, že z toho udělal takové drama nás učí naprosto nekolegiálnímu chování. Táta to vzal trochu hůř, ale taky celkem v pohodě. No a pak už mi nezbývalo nic než čekat, až si mě pozvou na katedru k řešení.

Datum určili na 5. 12., tedy přesně týden poté. A jak to dopadlo? Přišly jsme s holkama na katedru (konkrétně jsme teda v průšvihu byly 4 – dvě podepsané a dvě podepisující), kde nám pan docent řekl, že kdybychom to vzali úplně do důsledku, jak navrhoval pan doktor, tak končíme… Naštěstí pro nás to skončilo jen důrazným napomenutím a z naší strany omluvou a slibem, že už se to nebude opakovat.

Každopádně myslím, že i když jsme k tomu poučení došly dosti drsným způsobem, tak to je naprosto skvělá historka, kterou budu vyprávět ještě hodně dlouho.

Kde mám správnou čelist? To je oč tu běží.

Doporučené

7 komentářů

 1. coože? tohle se jako muze stat jo ? to by me tedy nikdo nenapadlo, ze takove celkem nevinne podepsani muze skoncit malem vyhazovem. ten ucitel je teda asi dost ostrej, kdyz si to kontroluje a pak to takhle vyhroti. ale je pravda ze v tak malem počtu bych se bala podepsat protoze je to daleko vic vyrazne ze je vas tam o jednu min nez kdyby vas bylo napriklad 30. je to napadne. takze asi bylo jasne ze na to mohl prijit. je to celkem i ponauceni ale necekala bych ze to muze dojit az tak daleko k nejakemu reseni a vyslechu. mazec.
  no ale dobre to dopadlo. ty uz si das pozor, jsi poucena ty i kamarádka, a neboj jestli budes pak predmet opakovat za rok nebo nekdy, to uz si te ucitel davno nebude pamatovat 🙂

  1. Jo, mám poučení do konce života 😀 A to že si mě nebude pamatovat, tak v to doufám, protože se mi zdá, že zrovna on by mě nechal si to vyžrat i po tom roce, zvláště pak po tom, co nevzali v úvahu jeho návrh a nevrazili s náma dveře.

 2. Tak to je docela masakr. My na škole máme QR kódy a ačkoliv s kamarádkou poctivě chodíme, dvakrát jsme si to také přeposlali a musím říct, že jsem měla srdce v kalhotách (i když to u nás nikdo neřeší – nechodíš? Tvůj problém). Po tomhle článku to snad neudělám nikdy už 😂 ale souhlasím, že profesor udělal zbytečné halo. Zaprvé ty jsi na cvičení byla a za druhé, tohle se řeší stranou, ne před celou třídou a navíc si se zachovala férově a přiznala se 🙂 já si celkově myslím, že kdyby naše vysoké nebažili na rozvrhu od sedmi do sedmi a nehrotili tu docházku víc než na základce, lidé by zaprvé chodili víc a za druhé by se pak vzájemně nezapisovali

  1. Jsem ráda, že se z mojí chyby poučí i někdo jiný, taky už to v životě neudělám 😀 Na jednu stranu totiž chápu, že dodržovat pravidla je potřeba, ale na tu druhou mě štve, že se vyloženě tvářil, jako kdyby on nikdy v životě žádnou chybu neudělal.

 3. Podvod to byl, o tom žádná, ale že za to hrozí vyhazov? Fííha. A to jsem nedávno uvažovala, že se do listiny napíšu i na datum předchozí přednášky, na které jsem chyběla. Naštěstí jsem k tomu neměla odvahu. 😀

  V září mi také hrozil vyhazov z docela hloupého důvodu. Studium na VŠ je věda. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..