Já a cvičení

Někdy v první třetině října jsem začala chodit do posilovny, protože jsem to (tak trochu omylem) slíbila kamarádce. Říkala jsem si: “Já ve fitku? Proboha to bude…”. Překvapivě to bylo docela dobré a tak jsem se rozhodla začít se o sebe obecně více strat a dneska se s vámi podělím, jak a co dělám a jak to zatím jde.

Nejsem příznivcem diet, nezdá se mi to ani správné ani dlouhodobě udržitelné, takže jsem se rozhodla udělat to jinak a hubnout zdravě. Cvičím většinou 3–5x týdně, podle toho, jak mi vychází čas, ale snažím se co nejvíce cvičit 5x v týdnu. Hraju badminton, takže minimum 3x týdně je celkem snadné, jen ta posilovna někdy nevyjde a když ne, tak posiluju aspoň doma nebo to zařadím na konec klasického tréninku.

Zatím jedu celé tělo, ale předpokládám, že tak do 2  do 3 měsíců už to budu muset začít separovat a posilovat určité partie v určité dny, aby to mělo nějaký efekt. Nechci nějak přehnaně nabrat, spíše shodit tuk, vyrýsovat a zpevnit. V rámci členství jsem dostala hodinu s trenérem, což je podle mě to nejlepší, co můžete na začátku, když chcete posilovat, udělat. Nejdůležitější je totiž znát techniku, abyste si neublížili.

Další, co jsem změnila, je jídlo a pití. Vypočetla jsem si denní příjem kalorií a snažím se to dodržovat, ale ne nijak úzkostlivě přesně na 1 kalorii. Když přesáhnu, tak přesáhnu, když je to méně, tak je to méně, pro mě je nejdůležitější pohybovat se co nejblíže k té mé hodnotě ne počítat každičkou kalorii. Mám i kuchyňskou váhu, což mi hodně pomáhá mít v jídle přehled a jsem ráda, že nemusím množství odhadovat. S pitím to nebylo těžké, protože piju skoro jenom vodu, akorát jsem zvýšila množství, protože 1 litr denně opravdu nestačí.

Nejdůležitější změna je to, že jsem začala snídat, což jsem nedělala. Nemám pak dopoledne hlad i přesto, že sním svačinu a k obědu nemám pocit, že bych snědla slona. Ale pořád jím v podstatě to, co chci. Když mám chuť na pizzu, tak si dám pizzu a neřeším to, jen jsem zjistila, že když jím pravidelně, tak mám na takové věci menší chuť, než jsem mívala.

Po 3 týdnech jsem zhubla 2 kila, jsem spokojená, cítím se líp a hodlám pokračovat. A co vy? Cvičíte a staráte se o své tělo nebo jste tomu nějak nepřišli na chuť a radši si víc užíváte? Budu ráda, když se podělíte v komentářích.

Doporučené

2 komentáře

  1. To zní suprově, přeju hodne uspechu, je prima cist, ze to ma holka v hlave srovnane a nema potrebu hubnout drastickými dietami a nejedením.
    to ja jsem se po dlouhem premysleni rozhodla a mam jidelnicek na miru od vyzivove poradkyne, uz to jedu dva tydny a citim se lepe, na kila nevim ale centimetry snad doufam sly dolu, tak uvidim, az bude po vsem, ale snad je to k necemu. nastesti mam jidelnicek z jidel co jim a jedla jsem i driv a tak aby mi to chutnalo. jen toho pohybu bych brala vic….

    1. Děkuji za pochvalu, nechápu slečny, co hladoví a myslí si, že to bude mít super výsledky.
      Jídelníček na míru je, podle mě, super a centimetry jsou určitě dole a to cvičení taky není zas tak horké, jak někteří tvrdí, hlavně tě to musí bavit, protože 70 % úspěchu je stejně v jídle 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..