Ignorace jako nejlepší řešení

Jednak proto, že chráníte sami sebe před ostatními a před tím, aby vám ublížili a jednak přesně z opačného důvodu – ochrana ostatních před vámi.

Tu první část asi chápeme všichni, ale co ta druhá? Někteří z vás si možná mohou myslet, že jsem se zbláznila, když dokážu něco takového vůbec “vypustit z pusy”, ale já si myslím, že sebereflexe je důležitá a nikdo nejsme bez chyby – většina z nás umí být pěkně zlá, když chce (včetně mě). A proto si myslím, že ignorace lidí je v určitých situacích to nejlepší řešení.

Příklad z mého života:

Jeden člověk mě nedávno obvinil z toho, že jsem mu chtěla zničit vztah, což není pravda a absolutně nerozumím tomu, jak k tomu došel, ale to není důležité. Důležité je to, že se snažím zachovat poslední zbytky přátelského vztahu, který jsme mezi sebou měli… Ignorací. Strašně moc bych se s ním chtěla bavit. Říct: “Ok, v pohodě, nezlobím se a jede se dál.” Jenže to nejde.

Zatím mu totiž toto obvinění nedokážu odpustit a kdybych reagovala na jeho pokusy o kontakt se mnou víc, než je nezbytně nutné, vím, že by to nedopadlo dobře. Byla bych pravděpodobně protivná, zlá a v krajním případě (i když to nerada přiznávám) bych se mu ten vztah v tuto chvíli možná opravdu pokusila zničit a ani jedno z toho nechci připustit.

A to je přesně to o čem jsem psala na začátku. Zaprvé chráním sebe před tím, aby to zbytečně bolelo a zadruhé jeho před tím, abych byla hnusná a to až do doby, než se s ním dokážu normálně bavit.

A co vy? Chráníte ignorací spíš sebe nebo lidi okolo sebe?

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..