I sny mohou být inspirativní

Upřímně jsem moc nevěděla, kam mám tenhle článek zařadit, ale podělit se o něj musím. Proč? Protože se mi zdál sen, na který jsem vyloženě pyšná. Možná to teď zní blbě, ale čtěte dál a snad pochopíte.

Takže, zdálo se mi o tom, že jsme byli s rodinou na nějaké vesnické zábavě a já si odskočila na chvíli ven, nadechnout se čerstvého vzduchu a tak. Slyšela jsem, že se za mnou baví parta slizkých postarších chlapů a už jsem tušila, co bude následovat. A měla jsem pravdu, jeden z nich hrdinsky šel za mnou a plácl mě přes zadek. A v ten moment se ve mně probudila moje vnitřní síla, před kterou se i hory třesou a zařvala jsem na něj věc, kterou v životě nechci zapomenout a kterou chci, aby si uvědomili i ostatní a to: “Ať mám sebe-upnutější džíny, tak to neznamená, že si říkám o to, aby mě někdo osahával.”

Zbytek snu probíhal v duchu toho, že jeho partička tvrdila, že to moc řeším a já se svěřila našim, kteří se samozřejmě postavili na mou stranu a pak nastala ještě jedna neméně podstatná část, která ale úplně nesouvisí s poselstvím dnešního článku, takže ji zmíním jen na okraj. Jeden z nich se začal navážet do mé mamky… Málem jsem ho zavraždila, ačkoliv měl tak 2 metry a 120 kilo, holt rodina nadevše.

Co ale dnešním článkem chci říct je:

Ano jsem feministka a měly bychom jimi být všechny!

Předpokládám, že teď se spousta lidí zděsila nebo si řekli něco ve smyslu: “Zas další kráva, co nemá chlapa.” a v tom je ten problém. Pojem feminismus se totiž přetransformoval ze svého pravého významu takovým způsobem, že spousta lidí to vidí asi takhle:

feministka = frigidní holka

feministka = nenávidí chlapy

feministka = fanatička

Ale to není pravda! Feminismus znamená rovnost mezi muži a ženami, vidíte to? ROVNOST! Ne nadřazenost žen. Znamená to jen a pouze to (alespoň tak, jak to vidím já), že ženy mají stejná práva a povinnosti jako muži. Nejsme majetek, ale taky ne něco víc. Každý z nás na tenhle svět přišel stejně a taky stejně skončíme. Všichni jednou umřeme. A i když se někdo na něco hodí víc než jiný, většinou je to o lidech. Znám ženy, které jsou tisíckrát lepší na technických postech než muži a znám muže, kteří jsou například tisíckrát lepší cukráři než ženy. Většinou (opakuji většinou, protože jsem si vědoma, že muži mají geneticky lepší predispozice například k pracím, které jsou náročné na fyzičku, nicméně pořád je to menšina všech situací v životě) je to o lidech a o tom, co zvládnou, co je baví a jaký mají přístup, než o tom, jestli jsou muž nebo žena.

Takže ne, feministky (nikoliv fanatičky) se nepovyšují nad muže, ani netvrdí, že je nepotřebují. My pouze známe svou cenu a nepotřebujeme ji snižovat tím, že budeme trpět chování, které nám je od ostatních nepříjemné, stejně tak, jako se nad muže nepotřebujeme povyšovat.

Například já osobně si ze sebe dělám neustále legraci a to i s mužskými kamarády, takže to sem tam přechází do sexuálních narážek, nicméně pořád záleží jen a jen na mně samotné, kde je ta hranice, co ještě akceptuji a co už ne a to umím dát slušně, ale velmi jasně najevo. Chvála bohu mám kamarády, kteří toto chápou a staví se tak k tomu a je jich většina. A když ne? Pak se to tomu člověku snažím vysvětlit a pokud to nepomáhá, prostě s ním nekomunikuji, ignoruji ho, protože proč bych měla plýtvat sovu energií? Ale o tom až v dalším článku 🙂

Doporučené

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..