Escape Kryt Bohumín

Včera jsem poprvé měla tu čest účastnit se únikové hry a dnes vám přináším shrnutí mých dojmů.

Escape Kryt se tedy nachází v Bohumíně a první věc, co mě dost zaujala byla ta, že to není “jen” úniková místnost někde v obchodě nebo tak, ale je to přebudovaný, protiatomový kryt v normálním domě, takže je to hodně autentické a musím ocenit, že si s tím dali takovou práci.
Hned na začátku jsme se dověděli, že úspěšnost je pouhých 5 %.

Pán, co nám dělal průvodce byl velmi příjemný a bylo vidět, že ho jeho práce baví, což bylo další velké plus, protože kdo by chtěl poslouchat instrukce od někoho evidentně znuděného?
Hra má zajímavý začátek, ale nebudu prozrazovat nic kromě toho, že to není tak, že by vás strčili do místnosti a dál si poraď, jak umíš.

Smyslem celé hry je samozřejmě uniknout z krytu. Časový limit je 60 minut a i když místnost vypadá poměrně malá, je tam více úkolů k řešení a různých “vychytávek”, než si na první pohled všimnete.
Po celou dobu vás provází zvuky bombardování a více ze hry prozradit nemůžu, jen vám ještě řeknu, že jsme se do limitu nevešli, ale byli jsme asi 3 kroky od toho, dostat se ven.

Když jsme skončili, mohli jsme si vybrat, jestli chceme nebo nechceme vědět, jak jsme měli uniknout a řešení pro mě bylo, upřímně, hodně překvapující.

Na konci jsem měla ještě pár dotazů.
Ptala jsem se, kolik lidí místnost budovalo, jak dlouho a kde sedí on, když my hrajeme.
Místnost prý budovali cca 7 měsíců a bylo jich 2 a půl, což obdivuju, protože je to opravdu perfektně udělané a myslím, že pokud některé z těch věcí jsou repliky, tak je jich minimum. A odpovědí na poslední otázku bylo, že v podstatě hned za zdí. Nakonec jsme se nasmáli, když jsme si říkali, jak se asi musel bavit při dohadech typu: „Zvedni to!“ „Já ne, ty to zvedni!“

Poslední, co k tomu chci říct, je to, že je těžké recenzovat něco, u čeho nemůžete a ani nechcete nic prozradit, abyste to ostatním nezkazili, tak snad vás to i přesto navnadí, abyste si šli co nejdříve zahrát tuhle skvělou únikovku.

Doporučené

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..