Diář Carpe Diem

“Carpe diem” neboli “Užívej dne”. S tímhle diářem si jej opravdu užijete, pojďme se na něj podívat.

Co je tenhle diář vlastně zač a kde ho koupit?

Jde o diář značky Carpe diem a koupit jej lze jednak na jejich oficiálních stránkách, jednak i na českých e-shopech. Nevýhodou kupování v ČR je menší výběr, výhodou naopak rychlejší dodání bez toho, abyste zaplatili cca trojnásobek ceny diáře za poštovné (to nejlevnější konkrétně na mou adresu stojí asi 58 dolarů a dodání je do 7–21 pracovních dní, to nejdražší pak asi 154 dolarů). Takže já jsem si jej koupila na YUPPI.

Nějaké ty parametry

Je to velikost A5 a musíte počítat s tím, že bude 100% větší, než jste čekali, protože A5 jsou stránky a desky jsou tedy přirozeně ještě větší a to o dost. Mně to nevadí, protože stejně pořád nosím batoh nebo kabelku, ale pokud o obrovský diář nestojíte, doporučuji spíše variantu A6.

Desky jsou z koženky a zapínají se na patent. Vevnitř je kroužková vazba, která se dá otevřít, takže si do diáře můžete přidat (nebo odebrat), co potřebujete. Já jsem si konkrétně dokoupila TO DO listylinkované stránky.

Diář vám samozřejmě přijde už s náplní, která je v angličtině, je laděná do modré barvy (ještě existují laděné do růžové a do černozlaté) a je tam snad úplně vše, co byste v diáři mohli čekat a chtít – rozdělovače s názvy měsíců, měsíční plánovače, shrnutí měsíce (narozeniny, TO DO, cíle, důležitá data a nezapomenout), týdenní plánovače, poznámky na konci měsíce, prázdné listy (linkované, čtverečkované a prázdné), 2 záložky (TO DO a TODAY) s pravítkem a samozřejmě 3 aršíky samolepek. Na deskách jsou také všité kapsy, kam si můžete cokoli založit a nechybí ani poutko na tužku.

Na konec je třeba zmínit gramáž papíru a to je 120 g/m2. Představit si pod tím můžete to, že je tlustější než klasický kancelářský papír (ten má většinou 80 g/m2) a tedy je menší šance, že bude propíjet na druhou stranu.

A kolik taková sranda stojí?

Dost. Rozhodně to není pro někoho, kdo chce diář jen tak jako na zkoušku a stejně jej po 2 týdnech zahodí. Cena tady toho diáře je 1199,- a pokud jste takoví blázni jako já, musíte počítat s tím, že prostě utratíte ještě víc, protože všechny ty boží věcičky a nálepky navíc k tomu prostě MUSÍTE mít. Já jsem celkem zaplatila kolem 2500,- (dohromady i na e-shopu lepikro.cz) a musela jsem si to sama před sebou dost obhájit – za toto zkouškové mám asi nejlepší výsledky z těch 5, co jsem zatím absolvovala 😀

Pokud ovšem diáře milujete, plánování si užíváte a je to pro vás relax a terapie, pak je toto diář pro vás.

Doporučené

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..