Co si vzít na tábor

Tak po delší době jsem zas tady a dneska pro vás mám článek o tom, co jsem si balila na tábor, což by mohlo mnohé z vás inspirovat. Článek bude nicméně trochu jiný a to proto, že jsem se nebalila z pozice dítěte, ale z pozice táborové vedoucí, ale myslím, že tento seznam může použít každý. Takže, co jsem si brala na dvoutýdenní tábor?

Oblečení

Dost triček a kalhot, to je naprostý základ. Na táboře se 72 dětmi se pěkně zapotíte a zašpiníte a taky musíte počítat s tím, že vám ty malé příšery sem tam něco roztrhají… samozřejmě, že jen omylem. Dál samozřejmě spodní prádlo a ponožky, to snad ani nemusím rozvádět a taky mikiny, bundu a termo oblečení.

Věci na spaní

Pyžamo a spacák, nic moc víc není třeba, ale pokud po tom toužíte, můžete si sbalit i malý polštářek, ale já na to (v rámci úspory místa v batohu) peču a v případě potřeby si složím pod hlavu mikinu. Hlavní je, aby byl spacák dostatečně teplý, protože i když je na horách přes den teplo, tak v noci prostě klepete kosu a já se přesvědčila, že spacák do -5°C opravdu nestačí.

Boty

Záleží do jakých podmínek jedete, ale obecně je fajn mít pohorky, tenisky a žabky nebo sandály. I když u toho posledního se to nezdá, věřte mi, budete ještě rádi, že se po dlouhém dni můžete přezout do něčeho pohodlnějšího než jsou pevné boty. Popřípadě, pokud podmínky dovolí, můžete klidně chodit boso.

Hygiena

Kartáček na zuby, pasta, sprchový gel, šampon, opalovací krém. Pro dámy dále také vložky nebo tampony (kdo je připraven, není překvapen). Vhodné je taky vzít si kapesníky, vlastní roli toaletního papíru a samozřejmě nezapomenout na ručník.

Jídlo

Teď nebudu řešit jídlo jako takové, ale věci, které nezbytně potřebujete, abyste se mohli v pohodě najíst. Ešus je základ a upřímně je mi docela líto, že spousta dnešních dětí ani neví, co to je. Pak taky plecháček a z příboru alespoň lžíci a pak taky utěrku. Určitě nezapomenout lahev na vodu.

Zbytek

Baterka, provázek, sluneční brýle, repelent, telefon a powerbanka (nezapomenout drát!), peněženka s doklady, léky (záleží, co potřebujete) a lékárnička (pokud s sebou nemáte zdravotníka), sáčky (ať už na špinavé prádlo nebo na cokoliv jiného) a nakonec třeba i knížku, jestli si ji chcete vzít. My máme letos téma Robinson Crusoe, takže já si tématicky beru tuto.

No a teď už zbývá jediný, ale moc důležitý úkol… Nacpat to všechno do jednoho batohu

Za pomoc s tímhle seznamem děkuji krom svých zkušeností také své drahé polovičce 🙂

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..