Co dělat na nudné přednášce

Přiznejme si to,  nikdo z nás nedává na všech přednáškách 100% pozor a holt se občas najdou předměty, které vás nebaví. Může to být samotným obsahem předmětu, který vám bude k dalšímu studiu, práci a vlastně i životu naprosto k prdu nebo třeba vyučujícím, který má tak uspávající hlas, že udržet pozornost se prostě nedá. I tento čas ale lze využít produktivně nebo alespoň zábavněji.

Čtěte

Divili byste se, jak vás kniha dokáže svým dějem vtáhnout. Někdy až do takové míry, že tak nějak přeslechnete, že se vás vyučující na něco ptá. Kromě knih můžete číst třeba články o seberozvoji nebo pro mě za mě i bulvár. Jak je vám jen libo.

Sledujte film

Pokud nemáte sluchátka, která nejsou skoro vidět a vyučujícímu to není úplně u zadku, tak mám pro vás jeden tip. Titulky! Mám pocit, že přesně pro tenhle účel byly stvořeny. Za nápad uznávám, zásluhy své spolužačce, u které jsem tento způsob viděla poprvé, je to geniální.

Pište

Kde si myslíte, že vznikl tento článek? Přesně tak, na přednášce o filozofii, kterou jsem niky moc nechápala a hlavně mě nikdy nebavila.

Dejte se svačinku

Protože ze snahy udržet pozornost vám už určitě vyhládlo. Pokud je vás na přednášce dostatečné množství, nikdo si toho ani nevšimne a nakonec všichni budou spokojení. Vy budete najedení, vyučující bude mít radost, že nerušíte a spolužáci okolo vás zase z toho, že jim 100x dokola neopakujete, jak je ta přednáška nesnesitelná a chvíli držíte hubu.

Učte se na jiný předmět

Nic není tak super, jako přijít domů a vědět, že už nemusíte nic dělat, tak proč k tomu nevyužít předmět, kde stejně neposloucháte a akorát tak vymýšlíte způsoby, jak přednášejícího účinně defenestrovat, když jste v přízemí.

 

Doporučené

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..