Brigáda v Tescu

Přes léto jsem pracovala v Tescu na obslužných pultech a dneska tady mám takový menší storytime o tom, jaké to bylo a co mi to dalo. Třeba vám to pomůže v rozhodování, jestli do toho jít nebo ne.

V létě jsem hledala nějakou brigádu a s malou pomocí jsem se dostala k Tescu a i když se mi do toho moc nechtělo, plat byl tak dobrý, že jsem do toho nakonec šla. Samozřejmě tomu předcházelo lítání a vyřizování výpisu z trestního rejstříku a potravinářského průkazu, což bylo složitější, protože moje lékařka měla zrovna dovolenou.

Když jsem tam přišla poprvé, jen jsem podepsala smlouvu a dostala rozpis prvních pěti směn, což mě překvapilo, protože jsem věděla, že bych měla dostat možnost si směny vybrat sama, jak se mi to hodí, ale moc jsem to neřešila. Mnohem víc mě totiž překvapily 8 hodinové směny, protože když pracujete na pokladně, vaše směna může být klidně jen 6,5 hodiny dlouhá a nevěděla jsem, že u obslužných pultů to tak není.

První směna byla rozpačitá, nevěděla jsem, co dělat a byla nervózní i když mě zaškolili, šlo to pomalu a třepala jsem se jako ratlík. A znáte to, když jste nervózní, jde to ještě hůř. Nějak jsem to přežila, ale neměla jsem ty nejlepší pocity. Další směny byly lepší, ale přesto jsem necítila a stále necítím, že je to práce, kterou bych dělala ráda.

Nejvíce mě štvali lidi, co ani nepozdravili ani nepoděkovali a ještě po mně štěkali, z toho jsem byla na mrtvici. Taky mě dožírali lidi, co místo šunka říkali šumka, to jsem si myslela, že zastřelím buď je nebo sebe, protože ono se to nazdá, ale když to slyšíte popáté za hodinu, tak chuť vraždit (nebo je minimálně opravovat) roste. Ale abych byla upřímná, tak 80 % lidí bylo moc milých a v pohodě, dokonce se našli i takoví, co si chtěli povídat a zlepšovali mi tak den.

A i přes fajn lidi, hodné spolupracovnice a nadstandardně dobrý plat jsem se nedávno rozhodla dát výpověď a najít si něco klidnějšího. Proč? Protože mě ta práce z nějakého důvodu strašně stresovala a já nejsem člověk, který pracuje jen kvůli penězům. Asi to budu mít těžké, ale chci práci, kterou budu mít ráda a to tahle nebyla, přesto jsem moc ráda za tu zkušenost, protože mi to opravdu něco dalo a jako moje první opravdová brigáda (nárazovou výpomoc nepočítám) mě to naučilo, jaký je to super pocit mít peníze, se kterými si můžu dělat, co chci a taky si jich více vážit.

A co vy? Pracovali jste taky někdy v supermarketu? A jaké to podle vás je/bylo?

Doporučené

4 komentáře

  1. Práce s lidmi je vždycky potíž. Já jsem dělala chvilku v masně a nutkání po někom hodit sekáček na maso bylo někdy vážně silné. Teď chodím na brigádu do baru, tam jsou lidé sice milí, pozdraví, poděkují. Ale někdy jsou až MOC milí a být balena u každého stolu a za barem každý večer je trochu vyčerpávající. Nemluvě o tom, že pokud tě stálí zákazníci vidí přijít pěšky si vydána na milost panákům. Takže radši jezdím autem 😀

    1. Jasně, to chápu, to balení bych asi taky dlouho nevydržela. 😀
      Obecně pracuju s lidmi ráda a hlavně s dětmi, jen mě štval ten přístup: “Zvládl bych to líp, i když jsem to v životě nedělal”, ale dalo dalo mi to ještě jednu věc a to pochopení pro všechny, co pracují v obchodech, restauracích a na podobných místech

  2. Myslím si, že každá brigáda je super, at uz delas cokoliv, strasne te to posune vpred, poznas nove lidi, zjistis, co te bavi, ale i nebavi 🙂 mas to do zivotopisu, i kdybys jen skladala veci v kaufu nebo stipala listky v kině 🙂 vsecko se hodí 🙂 rozhodne si nemyslim ze by to byla ztrata casu, naopak. A pak je jeste lepsi kdyz si clovek uvedomi, jak uz se chce posunout dal, a najde neco jineho, smysluplneho 🙂 verim ze nekdy to muze byt narocnejsi 🙂 a brigada je porad brigada, a mit to pri skole je zahul, ale obdivuju kazdeho kdo se uci a pritom pracuje 🙂 to kazdy nedokaze. ja si prosla x brigadami, nejvic me bavila prace ve svatebnim salonu nebo prace se seniory, a kazda jednotliva mi neco dala, i to kdyz jsem jen sedela v aute a zaskrtavala pocty aut kolik projede aby se vedelo jak je silnice namahána 😀 🙂 i to je brigada, a me bavila 🙂 byla to snad moje prvni nekdy kolem 12 let 🙂

    1. Nikdy jsem nebrala žádnou brigádu jako ztrátu času a jsem ráda, že mám tuhle zkušenost, jen to prostě byla jedna z těch brigád, které jsem zkusila a už bych do toho znovu nešla 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..