Apple iPad 2018

Když jsem uvažovala nad koupí tohoto tabletu, našla jsem spoustu technických a odborných doporučení, ale nějaká obsáhlejší uživatelská recenze mi chyběla a tak jsem se rozhodla, že ji napíšu a třeba tak pomůžu někomu, kdo by byl v podobné situaci.

Poznámka pro rejpaly: Ano, je to dražší a ne, nezaplatili mi to rodiče ani nikdo jiný, zaplatila jsem si to sama ze svých peněz.

Jak jsem se rozhodla pro iPad?

Je to vcelku jednoduché. V září nastupuji na vysokou školu a chtěla jsem si pořídit nějaký malý počítač, abych nemusela tahat svůj velký notebook. Moje první volba byla MacBook, ale to bych se asi nedoplatila a tak jsem požádala přítele, aby mi tedy pomohl s výběrem něčeho jiného. A byl to právě on, který prohlásil: “Tak proč si nekoupíš iPad a nepřipojíš k němu klávesnici? Známý na iPadu děla úplně všechno.” No a bylo rozhodnuto.

Proč iPad 2018?

Protože už samotný Apple tento iPad prezentuje jako zařízení pro studenty, které je lehké, výkonné (osobně myslím, že utáhne to, co můj velký Asus) a hlavně má velice příznivou cenu v porovnání s jeho ostatními produkty. Ta se samozřejmě liší podle toho, jaký typ si vyberete, ale k tomu se dostanu později. Další věc, co mě přesvědčila o iPadu 2018 je ideální velikost pro mě a to 9,7 palců. A samozřejmě také příznivé recenze a v neposlední řadě podpora Apple Pencil.

Jaký typ si vybrat?

Když vynechám barevná provedení, tak Apple nabízí 32 GB a 128 GB verzi a pak variantu s Cellular (můžete do něj strčit simkartu) a bez, která je samozřejmě levnější. Podle mého názoru je nejlepší verze 128 GB bez Cellularu, protože místo se vždycky hodí a 32 GB je podle mě málo. Na druhou stranu si myslím, že Cellular je pro spoustu lidí zbytečný. Pro mě konkrétně protože většinu času jsem na Wi-Fi a když už potřebuji data, tak se buď podívám na mobil nebo si z něj udělám hotspot.

Kam pro něj?

Osobně nemám, co se týče Apple produktů, ráda obchody typu Alza, Alfa,  CZC nebo tak a preferuji iStyle, kde jsou vždy velmi ochotní a protože nemají tak široký záběr jako jiné obchody, tak myslím, že více vědí, co dělají. Řeknou vám vše potřebné a třeba i nalepí sklo apod., když jste trochu leví jako já a většinou si ho nalepíte nakřivo a s bublinkama.

Moje dojmy?

Perfektní. Všechno je (jako u většiny věcí od Applu) neskutečně jednoduché a intuitivní. Ale aby to nevypadalo jako reklama, tak musím říct, že jsou i drobnosti, co mi trochu vadí. Například se tak nějak pořad nemůžu smířit s tím, že některé aplikace (jako třeba Whatsapp) mi tady prostě nepůjdou.

Co k němu?

Dvě věci jsou podle mě naprosto zásadní a to obal a sklo. Vše vám pomůžou vybrat v obchodě podle vašich preferencí. Další věci nejsou nezbytné, ale jsou moc fajn. Například s Apple Pencil dostává používání tohoto zařízení úplně nový rozměr. Ano, vím, že na stylus je poměrně drahá, ale podle mě stojí za to se nad koupí alespoň zamyslet.

Druhá poznámka: Momentálně se hrozně směju sama sobě, když si vzpomenu na to, že ještě před 2 lety jsem byla typický odpůrce čehokoli od Apple, aniž bych o tom cokoli věděla. Prostě to pro mě bylo předražené jablko, co za ty prachy ještě ke všemu není ani celé. No a teď? Teď bych ani iPhone ani iPad už nevyměnila. Co vy? Jste jablíčkáři nebo tomu nefandíte?

 

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..