4 věci, které na hory v zimě fakt nepotřebujete

Tak a po věcech k zamyšlení přichází konečně zase něco praktického a trochu odlehčeného. Rozhodla jsem se vám ušetřit místo v batohu a dát dohromady seznam věcí, které vážně nepotřebujete na hory a budete je tahat úplně zbytečně. Dnes se zaměřím na kratší výlet, což znamená tak 1–3 dny a co nepotřebujete na delší výlety, o tom se rozepíšu zase příště.

1. Příliš mnoho náhradních věcí

Jistě, počítejme s tím, že se promočíte ve sněhu, propotíte nebo cokoliv, ale tahat na 3 dny šest náhradních triček a čtvery kalhoty, to je trochu moc. Raději ušetřete místo v batohu a když už si chcete brát náhradní věci, zaměřte se na ponožky a boty – mokré věci ještě relativně snadno usušíte, ale u bot je to horší a hlavně zdlouhavější a běhat v mokrých ponožkách po horách? Osobně bych radši brala třeba zpocené tričko, kdybych si musela vybrat.

2. Hodně kosmetiky

Kondicionér, speciální šampon, 2 rtěnky, 3 řasenky, make-up, pudr, korektor… Na co? Jedete na hory, ne na Miss a upřímně, v tomhle bychom my holky měly být víc jako chlapi. Na krátký výlet bohatě postačí šampon se sprchovým gelem (ideálně jako 2v1), deodorant a pasta s kartáčkem na zuby.

3. Knížka

Ne že bych byla proti knihám, miluju čtení a tahám je s sebou skoro všude, kam to jde, ale zrovna v tomhle případě se jedná o zbytečné zabírání místa v batohu. Pokud na knize trváte, stáhněte si do mobilu e-knihu nebo audioknihu.

4. Fňukny

Tohle je možná malinko kontroverzní a vy všichni určitě – stejně jako já – milujete své přátele a blízké, ale pokud plánujete hory s člověkem, který je spíš kavárenský povaleč (nic ve zlém), tak i když ho máte fakt moc rádi, prostě si to neužijete. To raději jeďte sami nebo prostě s někým jiným. Ušetříte vlastní nervy i vaše kamarádství 🙂

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..