4 praktické tipy pro cestování

Teď sice asi delší dobu cestovat nikam nebudeme, ale nikdy neuškodí být připraven.

Ruličky

Cpu to do všech článků, které se nějakým způsobem týkají cestování, protože je to fakt svatý grál. Netuším, jak to funguje, ale když to tričko, místo poskládané placky, zabalíte jako ruličku, tak se jednak nezmačká a jednak zmenší svůj objem minimálně o 20 % (osobní odhad). No kdo by nechtěl popírat zákon zachovaní hmoty?

Malé zavazadlo

Čím menší zavazadlo si vezmete, tím méně věcí do něj logicky nacpete, že jo. To vás donutí, abyste si vzali jen to, co opravdu potřebujete a všechny ty zbytečnosti (třeba fén, když v lesní chatě není zásuvka nebo 10 triček na 3 dny, že?) necháte doma. A nakonec většinou zjistíte, že jste je fakt nepotřebovali. Pokud jdete na túru, půjde se vám lehčeji a po příjezdu nemusíte tolik prát. Malé zavazadlo má zkrátka samá pozitiva.

Kritické oko

Sežeňte si někoho, kdo se nebude bát vám říct: “Hele, tohle si neber. Je to kravina.” Ono to totiž občas jinak nejde. Navíc, druhá osoba vám může naopak i doporučit, co byste si ještě vzít měli, protože se bez toho neobejdete.

Molle systém

Do teď jsem psala jen o tom, jak si toho vzít co nejméně, ale co když si fakt potřebujete vzít ještě něco? Pak vám můžu jen a jen doporučit zavazadla, která na sobě mají molle systém. Tak se dá totiž i z 30l batohu udělat 50l nebo i víc. Převezete v tom věci třeba do tábora a když se vydáte například na jeden den na výlet, kapsy, které nepotřebujete odepnete a nemusíte je zbytečně tahat. Takhle jsem zvládla tábor s jedním jediným batohem a byla to naprostá paráda.

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..