20 věcí, které jsem se naučila za 20 let

Článek tohoto typu má na svém blogu téměř každý a ani já jsem nakonec neodolala a rozhodla se takový vydat. Třeba se v tom uvidíte, třeba to někomu pomůže a třeba se prostě jen nad některými věcmi pozastavíte a popřemýšlíte.

 1. Čas je to nejcennější, co může člověk někomu dát, proto je dobré se rozmyslet, komu a čemu darujete ten svůj.
 2. Není nic špatného na tom, škrtnout že svého života toxické lidi – falešné kamarády, energetické upíry nebo prostě lidi, kteří vám z nějakého důvodu nesedli. Není vaše povinnost vycházet s každým na světě.
 3. Ne každý vás bude mít rád a je to v naprostém pořádku.
 4. Rodina je to nejdůležitější – nezanedbávejte ji jen proto, že zrovna “jdete někam s kamarády” (třetí den po sobě) nebo “máte moc práce”. Jsou to lidi, kteří vás pravděpodobně nepošlou do háje a mají vás rádi, ať se chováte jako sebevětší kreténi a takových opravdu na světě moc není.
 5. Není potřeba mít tuny známých, stačí pár opravdových přátel.
 6. Říct “NE” neznamená spáchat nějaký strašný zločin – stačí to jen říct slušně a s respektem a druhá strana to většinou i pochopí.
 7. Stavte se svým strachům čelem, jinak je taky možné, že se budete mlátit do hlavy, že jste třeba propásli tu jedinou šanci, kterou jste měli.
 8. Nikdy není pozdě začít dělat to, co vás baví. Fakt nikdy 🙂
 9. Každý člověk si zaslouží druhou šanci. Ale ne třetí, čtvrtou nebo desátou.
 10. Nevyčítejte si neustále dokola své chyby, pokud jste se z nich dokázali poučit. Od toho taky jsou.
 11. Úsměv je jedna z nejlepších věcí na světě, ale slzy taky patří k životu a není třeba emoce dusit – projevit emoce není slabost.
 12. Máma má skoro vždy pravdu, i když se mi to těžko přiznává, a tak není od věci ji sem tam poslechnout nebo se aspoň zamyslet, i když už jste dospělí.
 13. Omluva, ve které se vyskytuje ALE, není upřímná omluva. Člověk, který má pocit, že udělal chybu a měl by se omluvit, se prostě omluví a tečka. Proto, pokud máte potřebu druhé straně sdělovat své názory, nikdy to nekombinujte s omluvou – ztratí význam.
 14. I z přátelství se dá vyrůst. Lidé se mění a není na tom noc špatného, takže se klidně muže stát, že s tím “nejlepším člověkem na světě” si najednou nebudete rozumět. Prostě jen proto, že každý z vás vyrostl a vydal se jinou cestou – ať už doopravdy nebo jen symbolicky.
 15. Nelze automaticky počítat s tím, že když je člověk starší, tak je také moudřejší a zkušenější. Moje sestra například je na rozumové úrovni o několik let starší než ve skutečnosti a naopak znám 30leté, kteří se stále chovají jako děti.
 16. I když se z něčeho zblázníte a budete se stavět na hlavu, svět se bude tak jako tak točit dál, takže keep calm. Stres zkracuje život.
 17. Někdy je dobré zpomalit. Smrt na vás tak jako tak počká.
 18. Člověk nemusí věci chápat, aby je mohl respektovat.
 19. Buďte tím, kým být chcete, ne tím, koho z vás chtějí mít ostatní. Jinak nikdy nebudete šťastní.
 20. Yesterday is history. Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it’s called the PRESENT – i animované filmy vás mohou něco naučit.

Doporučené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..